fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Z „Darem serca” w Łomży

  • Home
  • Z „Darem serca” w...
14 mar

Z „Darem serca” w Łomży

Praska Giełda Spożywcza w Ząbkach wspólnie z redakcją „Teleexpressu” zorganizowała po raz czwarty akcję „Dar Serca” – polegającą na wyjazdach do domów dziecka i przekazaniu tym placówkom darów w postaci produktów spożywczych oraz upominków dla wychowanków. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci i młodzieży są pamiętne dla nich spotkania z prezenterami i reporterami „Teleexpressu”. 

W tym roku pomoc została udzielona wychowankom domu dziecka w Łomży. Z ładunkiem kilkuset kilogramów produktów spożywczych w sobotę 15 marca 2008 r. ekipa Praskiej Giełdy Spożywczej, z dyrektorem Januszem Dąbrowskim na czele, udała się do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Łomży. Wśród przekazanych produktów spożywczych było 400 kg makaronu od „Makaronów Polskich”, dania gotowe oraz dżemy od „Stoczka”, ciasta od „Jas-polu”, konserwy mięsne i drobiowe od „Stołu Polskiego”, woda mineralna od „Redy”, napoje od „Tano”, słodycze od „Amido”, słodycze i napoje od „Marpolu”, słodycze od „Batny”, flipsy i czekoladowe chrupki od „Polgreenu” oraz pomarańcze, jabłka i kalafiory od „TRE C”. W sumie blisko 800 kg żywności.

Na spotkanie z wychowankami przybyli również reporterzy „Teleexpressu” – Patrycja Perek oraz Tomasz Frankowski. Obecny był także operator kamery Mirosław Jagiełło i operator dźwięku Marek Fabijański. Akcją zainteresowały się ekipy telewizji regionalnych: TVP3 Białystok oraz prywatna TV Łomża – emitująca programy w sieci kablowej.

Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, który odwiedzili przedstawiciele Praskiej Giełdy Spożywczej, składa się z trzech grup wychowawczych, które tworzą swoiste rodziny posiadające odrębne mieszkania z kilkoma sypialniami, łazienką, kuchnią i pokojem wypoczynkowym. W weekendy, kiedy nie ma personelu pomocniczego, wychowankowie sami prowadzą gospodarstwa domowe – ucząc się samodzielności. Zespół Placówek zapewnia wysoki standard pobytu – także z uwagi na malejącą liczbę wychowanków, których obecnie jest czterdziestu. Zespół posiada m.in. pracownie, pozwalające na rozwój zainteresowań, bibliotekę i mini-siłownię.

Wychowankowie powitali gości przedstawieniem „Ballada o uprzejmym rycerzu”. W przedstawieniu wystąpili: Wojciech Nadolny (uprzejmy rycerz), Szymon Sawicki (król), Joanna Tomaszewicz (królewna), Paweł Szymanowski (smok), Patryk Rytlewski (rycerz), Łukasz Sokołowski (rycerz), Monika Kuryło (raper) i Ewa Wolińska (narrator). Były również skecze kabaretu „Potem” – z cyklu „Bajki dla potłuczonych” („Pinokio”, „Piękna i bestia”). Jako narrator dołączyła Judyta Sokołowska. Piosenkę finałową „Siła marzeń” wykonały: Ewa Wolińska i Monika Kuryło. Po nagrodzonym brawami występie każde z dzieci i młodzieży otrzymało od Praskiej Giełdy Spożywczej paczkę z owocami i słodyczami, a najmłodsze dziecko także książkę.

Gdy już wszyscy wychowankowie otrzymali słodkie upominki i rozładowali samochód z artykułami spożywczymi – spotkali się w świetlicy, by porozmawiać z dziennikarzami Teleexpressu”. Redaktor Patrycja Perek została zasypana licznymi pytaniami o tajniki pracy w telewizji, życie prywatne oraz upodobania.

Wychowankowie mieli okazję znaleźć się na planie zdjęciowym, który został wyemitowany następnego dnia w głównym wydaniu „Teleexpressu” oraz zapoznać się z kamerą. Na zakończenie spotkania dyrektor Ewa Gąsiorowska oraz dzieci zaprosiły gości do zwiedzenia pomieszczeń Zespołu Placówek – w tym pracowni, kuchni i pokoi.

Dary z Praskiej Giełdy w postaci produktów spożywczych stanowią dla odwiedzonej placówki istotną pomoc. Dzięki nim, pieniądze zamiast na żywność można będzie wydać na ubrania czy letni wypoczynek.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i