fbpx
  • Languages:
Jak dojechać?

Święto Praskiej Giełdy Spożywczej

  • Home
  • Święto Praskiej Giełdy Spożywczej
28 wrz

Święto Praskiej Giełdy Spożywczej

Na doroczne obchody powstania i działalności Praskiej Giełdy Spożywczej przybyło licznie grono zaproszonych gości. Uroczysty charakter obchodów podkreślał „czerwony dywan”, będący oznaką godnego, ale i serdecznego przywitania każdego z uczestników tego wydarzenia. Osłonięty barierkami jasnoczerwony chodnik prowadził wszystkich bezpośrednio na miejsce uroczystości, jakim był ogród leśny restauracji „Na Skrajnej”. 

Na obchody 24 rocznicy powstania Praskiej Giełdy przybyli z osobami towarzyszącymi działający na jej terenie na co dzień operatorzy, a także ich dostawcy oraz ich klienci. Obecni byli też przedstawiciele instytucji współpracujących z Praską Giełdą, jak również władz miejskich Ząbek, gdzie jest zlokalizowana Praska Giełda, ale także liczne grono przyjaciół firmy.

– Serdecznie witam wszystkich zebranych i każdego z was traktuję jako gościa honorowego – zwrócił się do zgromadzonych twórca Praskiej Giełdy i jej wieloletni prezes Zenon Daniłowski, obecnie pełniący funkcję przewodniczącego jej rady nadzorczej.

Nawiązując do codziennego rytmu pracy rynku hurtowego, podkreślił:

– Każdy z Was, czy to pracując na Praskiej Giełdzie Spożywczej, czy też będąc naszym klientem, jest dla nas ważny. Praca, która na Praskiej Giełdzie odbywa się już od 24 lat – codziennie przez prawie całą dobę, począwszy od godz. 2.00 lub 3.00 po północy – przynosi wymierne efekty. Rok po roku dokładamy do budowania naszej firmy kolejną cegiełkę. Przy tym także jako sklepy czy hurtownie – wszyscy się rozwijamy i wspólnie budujemy rynek. Tworzymy także na Praskiej Giełdzie coraz lepsze warunki do konkurowania. Nasza wspólna codzienna praca jest wkładem w tym kierunku. Ci, którzy byli tutaj 24, 10 czy nawet 5 lat temu – widzą, ile pozytywnych zmian zachodzi nieustannie, w miarę upływu czasu. W tym roku na przykład udało się nam wybudować przede wszystkim wiele dróg, które ułatwiają poruszanie się po terenie.

W kontekście realiów polskiego handlu niekiedy narzekamy – zauważył Zenon Daniłowski – że klientów mamy mniej… Ale przecież pozyskujemy też klientów nowych, a coraz więcej towarów rozprowadzamy w ramach dystrybucji, bezpośrednio do odbiorcy. Oczywiście, mamy taką polską tradycję, że jest nam źle, że mogłoby być lepiej, ale paradoksalnie… – to narzekanie jest również naszą siłą napędową do tego, aby iść do przodu.

Szanowni Państwo! Pozwólcie raz jeszcze, że Wam serdecznie podziękuję za codzienną ciężką pracę – powiedział Zenon Daniłowski na zakończenie. – Dziękuję Wam za serce wkładane w rozwój naszej firmy, dziękuję Wam za to, że chcecie być z nami, że wspólnie chcecie z nami pracować. Dziękuję za trud wkładany w rozwój Praskiej Giełdy Spożywczej, w rozwój waszego biznesu. Idziemy do przodu, bo mamy powody do dumy z tego, co zrobiliśmy do tej pory, z tego, co się dokonuje na Praskiej Giełdzie Spożywczej, ale również w naszym najbliższym otoczeniu.

Z gratulacjami dla dorobku Praskiej Giełdy wystąpił burmistrz Ząbek Robert Perkowski, który wskazał na jej dynamiczny rozwój, będący zasługą wszystkich uczestników rynku hurtowego. Życzył też Praskiej Giełdzie dalszych sukcesów.

W wyrazami uznania od Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego „Bronisze” pospieszył jego wiceprezes Karol Dobrowolski, który w imieniu zarządu swojej firmy wręczył Zenonowi Daniłowskiemu statuetkę w formie okazałego jabłka. Zaznaczył, że statuetka jest uznaniem roli Praskiej Giełdy w działalności na rzecz zaopatrywania w produkty spożywcze mieszkańców aglomeracji warszawskiej. Podkreślił też, że operatorzy z „Bronisz” i z Praskiej Giełdy od lat dobrze ze sobą współpracują.

Gratulacje z racji dotychczasowych osiągnięć Praskiej Giełdy przekazał listownie, na ręce Zenona Daniłowskiego, marszałek województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Życzył też nawiązywania nowych, cennych kontaktów handlowych. Szczególnie podkreślił postępy Praskiej Giełdy w budowie infrastruktury służącej rozwojowi nowoczesnego handlu hurtowego.

Na scenę przed zgromadzonymi gośćmi uroczystości poproszono następnie laureatów nagród fundowanych co roku przez Praską Giełdę Spożywczą. Najlepszym na PGS hurtowniom – w ocenie klientów dokonujących tam codziennych zakupów – wręczono laury Hurtowni Przyjaznej Klientowi. Wyłonienie laureatów tej nagrody, z uwzględnieniem podziału na wielkość zajmowanej przez nich powierzchni, nastąpiło w drodze głosowania. Na pięć wyłonionych w ten sposób hurtowni, a także na pozostałe nienagrodzone, oddano łącznie ponad dwa tysiące głosów.

Statuetkami Solidnego Partnera Praskiej Giełdy Spożywczej uhonorowano z kolei firmy i instytucje związane z Praską Giełdą bądź od lat z nią współpracujące. W tym roku statuetki otrzymało siedem podmiotów w trzech kategoriach: dostawcy, klienci oraz media.

Nagrody laureatom wręczali: Zenon Daniłowski oraz Robert Perkowski.

Gratulując osiągnięć nagrodzonym, Zenon Daniłowski życzył wszystkim miłego spędzenia wieczoru i dobrej zabawy, a na początek czekających na gości atrakcji zaprosił do skosztowania jubileuszowego gulaszu.

Po zakończeniu części oficjalnej wieczoru, na estradę wkroczył zespół Papa D (Papa Dance). Grupa, obchodząca w tym roku 30-lecie swojego istnienia, dała wspaniały koncert, który wzbudził aplauz zgromadzonej widowni, a także wielu zachęcił do tańca. Pośród prezentowanych starych i nowych przebojów zespołu powodzeniem cieszyły się zwłaszcza te dawniejsze, będące niegdyś ogólnokrajowymi szlagierami, jak: „Naj story”, „Maxi Singiel” czy „Nasz Disneyland”.

Po koncercie, gości bawił znany dziennikarz muzyczny i DJ Bogdan Fabiański, który prezentował znane i lubiane przeboje w rytmach tanecznych.

Dziennikarz poprowadził również aukcję na rzecz Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Ząbkach, na którego zajęcia uczęszczają dzieci i młodzież z powiatu wołomińskiego. Podczas aukcji, cieszącej się żywym zainteresowaniem zgromadzonych, z powodzeniem zlicytowano dwa obrazy artysty malarza Stanisława Poskrobki z Podlasia, także pięć drewnianych szkatułek, bogato zdobionych przez młodzież z Koła metodą dekupażu oraz zbudowane również przez młodzież trzy zegary. Cena wywoławcza każdego przedmiotu wynosiła 100 zł. Łącznie w wyniku licytacji zebrano 3970 złotych.

Wśród uczestników uroczystości wylosowano upominki od Praskiej Giełdy Spożywczej. Ci, do których los się uśmiechnął, zostali posiadaczami akcesoriów do wina oraz dwuosobowych zaproszeń na kolację w restauracji „Na Skrajnej”.

Do dyspozycji gości przez cały wieczór było oferowane przez restaurację „Na Skrajnej” bogate menu z licznymi daniami z kuchni, z grilla i z ogniska oraz wiele propozycji napojów z bufetach. W kulinarnej ofercie znalazł się m.in. pieczony na ogniu podawany po staropolsku daniel oraz indyk po królewsku.

Obchodom rocznicowym Praskiej Giełdy towarzyszyła sponsorowana przez PGS wystawa prezentująca dorobek Teatru w Drodze – stanowiącego bilet wizytowy wiejskiego ruchu teatralnego w Polsce. Ta bardzo zasłużona instytucja kultury upowszechniała sztukę teatralną przede wszystkim na polskiej prowincji, gromadząc łącznie kilkudziesięciotysięczną widownię.

Polityka prywatności

Copyright © Praska Giełda Spożywcza 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kropka Pod i