Po dwuletniej przerwie Praska Giełda Spożywcza, w dniach 22−24 lipca br., organizuje jubileuszową, dziesiątą edycję Polskich Smaków – swój najważniejszy event promujący polską tradycyjną żywność, który wcześniej odbywał się w cyklu corocznym.
Obecna edycja tego wydarzenia będzie z kilku powodów wyjątkowa. Po raz pierwszy Polskie Smaki odbywać się będą poza terenem Praskiej Giełdy Spożywczej. Współorganizatorami Polskich Smaków są Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego oraz Agencja Rynku Rolnego. Organizatorów będzie wspierać Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz departament rynków rolnych ministerstwa rolnictwa, odpowiedzialny za znak Poznaj Dobrą Żywność.
Miejscem tego wydarzenia będzie tym razem teren przed Centralną Biblioteką Rolniczą przy Krakowskim Przedmieściu Warszawie, w sąsiedztwie Placu Zamkowego. Z uwagi na termin prezentacji oraz na jej miejsce, Polskie Smaki znajdą się w centrum ogólnokrajowych wydarzeń, związanych z odbywającymi się w Polsce Światowymi Dniami Młodzieży. W stolicy w tym czasie gościć będzie co najmniej kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi z zagranicy, którzy do Polski przybędą z najdalszych zakątków świata.
W ramach Światowych Dni Młodzieży na etapie diecezjalnym, wiele planowanych w tym czasie wydarzeń, organizowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II, będzie miało miejsce w najbliższym sąsiedztwie odbywających się wtedy Polskich Smakach – tj. na Starym Mieście oraz przy Trakcie Królewskim i w jego okolicach. Młodzież z całego świata odwiedzi więc przy okazji stoiska Polskich Smaków i zapozna się z doskonałą polską żywnością.
Na Polskich Smakach pokażemy produkty spożywcze najwyższej jakości. Legitymują się one znakiem Jakość Tradycja czy Poznaj Dobrą Żywność bądź są wpisane na krajową Listę Produktów Tradycyjnych. Do udziału w wystawie spodziewamy się zgłoszeń od kilkuset producentów z całego kraju. Przez odpowiedni dobór wystawców zapewnimy na stoiskach szeroką gamę oraz różnorodność produktów.
Prezentacji Polskich Smaków będą towarzyszyć pokazy kulinarne, degustacje produktów oraz inne atrakcje. W budynku Centralnej Biblioteki Rolniczej zostanie przygotowana wystawa o polskiej żywności, przetwórstwie rolno-spożywczym i polskim rolnictwie.